CZYTAJ KSIĄŻKI
I POMAGAJ ZWIERZĘTOM

Ten post nie jest płatną promocją
Aalsmeer, Holandia

Przychodzę do Was z nowym postem w nowym roku. Tym razem jest skierowany do dzieci i miłośników zwierząt i bajek (chociaż nie koniecznie tylko dla nich). Autorka bloga Madka Roku przysłała mi wiadomość, która dość szczególnie mnie zainteresowała. Przez co nie potrafiłam przejść obok niej obojętnie. Link do aplikacji znajdziecie tutaj a ja już dziś zachęcam was do sprawdzenia aplikacji, bo uważam, że to świetna inicjatywa. Pozwala ona rozwinąć skrzydła młodych pisarzom, ale i uwrażliwić dzieci na zwierzęta a przede wszystkim-pomóc im!


Dajcie znać co myślicie o tym projekcie oraz czy weźmiecie w nim udział. Zachęcam was do rozpowszechniania akcji bo tak jak wspomniałam wcześniej: łączy ona dobre z pożytecznym. Z reguły nie promuje na tym blogu aplikacji, jednak tym razem zrobię wyjątek! O co chodzi? Już tłumaczę!

Powstała aplikacja Book.szpan, która ma na celu połączenie dobrego z pożytecznym. Znajdziecie na niej mnóstwo bajek autorstwa zawodowych i początkujących pisarzy. Co w tym niezłykłego? Przy rejestracji w aplikacji wystarczy wpłacić 9 złoty, które zostaną przekazane na wybraną fundacje, która pomaga zwierzętom.  Bajki można czytać w telefonie lub na komputerze a pod koniec roku również w wersji papierowej!

Akcja book.szpan jest akcją charytatywną, która realizuje trzy podstawowe cele: uwrażliwianie dzieci, pomoc zwierzęcym fundacjom, promowanie zdolnych pisarzy i ilustratorów. W ramach akcji powstało 17 wyjątkowych i nie powtarzalnych bajek, które będą pojawiać się co miesiąc. Ilustracje do bajek wykonane zostały przez studentów ASP oraz rozpoznawalnych ilustratorów. Edycji bajek towarzyszy konkurs dla dzieci (młodych czytelników). Pod każdą bajką jest umieszczony formularz konkursowy, w którym każde dziecko może opisać, czego nauczyło się z danej bajki, oraz wstawić swój rysunek, który najlepiej oddaje charakter opowieści. Kasia, która również wzięła udział w tworzeniu bajki w szczytnym celu stworzyła bajkę Zaskroniec i Pudel. Więcej na jej temat znajdziecie na jej blogu, którego serdecznie polecam.