Lifestyle

Gdzie zamówić trumnę dla zmarłego bliskiego i czym kierować się przy jej wyborze?

Organizacja pogrzebu wiąże się z podjęciem kilku istotnych decyzji. Pierwszą z nich jest to, gdzie rodzina osoby zmarłej chce pochować bliskiego. Następnie należy wybrać czy będzie to pogrzeb katolicki, czy świecki. Jeżeli zostanie wybrana forma tradycyjna – to gdzie i jaką trumnę należy wybrać. Do tego dochodzi jeszcze sporo formalności, o których również należy pamiętać. Dlatego właśnie tak ważne jest, by zdecydować się na usługi profesjonalnego domu pogrzebowego, w którym można znaleźć pomoc w przygotowaniu całej uroczystości.

Pogrzeb tradycyjny w Polsce

W Polsce wciąż najczęściej wybieraną formą pochówku jest pogrzeb tradycyjny. Już sama nazwa wiele mówi o powodach takiego wyboru – chodzi właśnie o tradycję. Można zauważyć, że w niektórych rodzinach temat śmierci i późniejszego pochówku jest uprzednio przedyskutowany. Jednak często dotyczy on różnego rodzaju zmian, nieco bardziej nietypowych rozwiązań. Jeśli takich rozmów nie ma, można w dużej mierze wyjść z założenia, że rodzina osoby zmarłej zdecyduje się właśnie na pochówek tradycyjny, najczęściej w katolickiej formie obrzędu. Choć pochówki świeckie, a także pogrzeby z kremacją są wybierane w Polsce znacznie częściej niż jeszcze kilka lat temu, to mimo wszystko, tradycyjna ich forma jest w naszym kraju zdecydowanie dominująca.

Rodzaje trumien – czym kierować się przy wyborze?

W momencie, gdy rodzina osoby zmarłej już zdecyduje, w którym miejscu pochować zmarłego, a także jednoznacznie określi, że wybiera tradycyjną formę pochówku, przychodzi czas na kolejne etapy organizacji uroczystości. Wiąże się z tym między innymi wybór trumny. Profesjonalne domy pogrzebowe w Warszawie posiadają w swojej ofercie szeroki wybór trumien. To, na jaką się zdecydować, zależy wyłącznie od woli rodziny osoby zmarłej. 

Wśród wielu trumien drewnianych można wybrać między innymi trumny dębowe, w różnych wielkościach oraz wariantach kolorystycznych. Dostępne są również różne możliwości zdobień i wykończeń – nawet w przypadku uchwytów przy wieku trumny. Pod uwagę należy wziąć także możliwości finansowe rodziny osoby zmarłej – jeśli są one nieco mniejsze, wówczas zdobienia mogą być skromniejsze. Każda trumna jest wykonana z najwyższą precyzją, z trwałych i solidnych materiałów. Wszystkie wyglądają elegancko i są dostosowane do powagi sytuacji. Pracownicy domu pogrzebowego na warszawskich Bielanach pomogą bliskim zmarłego dobrać trumnę odpowiadającą ich preferencjom, a także możliwościom finansowym.

Gdzie zamówić trumnę?

Praktycznie każdy zakład pogrzebowy posiada w swojej ofercie szeroki wybór trumien. Warto zdecydować się na dom pogrzebowy, z pomocą którego będzie można zorganizować też wszystkie pozostałe elementy uroczystości pogrzebowych. Dzięki temu rodzina osoby zmarłej nie będzie musiała jeździć w kilka miejsc, by na przykład osobno zamówić oprawę pogrzebu, kwiaty i wieńce czy pomoc w przygotowaniu mowy pogrzebowej. Istotne jest także to, by dom pogrzebowy był dostępny o każdej porze dnia i nocy, przez siedem dni w tygodniu, czyli także w niedziele i święta. 

Nikt przecież nie jest w stanie przewidzieć momentu śmierci bliskiej osoby. Profesjonalny dom pogrzebowy to taki, który nie tylko o każdej porze taki telefon odbierze, ale również zajmie się każdym z elementów organizacji uroczystości pogrzebowych. Zaczynając od przewiezienia ciała osoby zmarłej do chłodni, przygotowania ciała do pogrzebu, przez pomoc w wyborze formy pochówku, trumny, przygotowania oprawy pogrzebu, po nadzorowanie i poprowadzenie całej ceremonii. Jeśli tylko będzie taka potrzeba i wola rodziny osoby zmarłej, pracownicy zakładu pogrzebowego mogą pomóc także w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów i formalności, łącznie z wnioskami kredytowymi lub o zasiłek pogrzebowy. Specjaliści z domu pogrzebowego posiadają ogromną wiedzę na temat każdego z elementów organizacji pogrzebu, są więc otwarci na pomoc we wszystkich ich aspektach. Dzięki temu rodzina zmarłego może skoncentrować się na wspominaniu i pożegnaniu bliskiej osoby.

Źródło: Elizjum Warszawa – dom pogrzebowy

You may also like

Read More