miasto kogutów czyli wizyta w kazimierzu dolnym

Na początku wolę zaznaczyć, że zdjęcia pochodzą z Puław i Kazimierza Dolnego, gdzie miałam okazję być. Jak widzicie na fotografiach powyżej dużą rolę ogrywają tam zwierzęta.

W Kazimierzu Dolnym powstał pomnik ufundowany przez mieszańców tego miasta, którego celem było upamiętnienie wyjątkowego czworonoga, Burka. Według historii był on bezpańskim psem, który często krążył przy restauracji. Turyści przechodzący obok niej, interesowali się pupilem, dając mu jedzenie. Co w tej historii jest najciekawsze? Burek odprowadzał swoich klientów do ich aut, trzymając jedzenie w pysku. Zjadał je dopiero, gdy klient odjechał a on wracając pod restauracje, ściągał tym sposobem nowych.

Nie wiadomo tak naprawdę do kogo wcześniej należał wspomniany wyżej bohater historii, jednak jedno było pewne. Mieszkańcy na pewno nie zapomnieli o Burku, któremu ufundowali pomnik. Za to w Puławach ze zwierząt zdecydowanie przeważają pawie. Przechodząc, parkiem można ujrzeć ich mnóstwo. Można ujrzeć je wszędzie. Na oknach, idąc alejką, nawet znalazłam jednego na drzewie.