Dom i ogród Lifestyle

Lustra – elegancki dodatek do każdej przestrzeni. Zastosowanie lustra w domu i firmie

Lustro jest wyjątkowym elementem wyposażenia, którego nie może zabraknąć w żadnym domu czy mieszkaniu. Coraz więcej osób decyduje się na jego montaż także w pomieszczeniach biurowych lub luksusowych gabinetach, w których podejmuje się kluczowych partnerów biznesowych. Lustro jest w stanie podkreślić wystrój każdego wnętrza i nadać mu nowy, interesujący design.

Lustro jako ponadczasowy element aranżacji wnętrza

Najlepsi architekci wnętrz od wielu lat wykorzystują lustra do aranżacji pomieszczeń. Ta – zdawałoby się – niepozorna tafla szkła, w której można zobaczyć swoje odbicie, stanowi niesamowity element dekoracyjny. Pomieszczenia, w których znajdują się lustra, niemal od razu nabierają zupełnie nowego charakteru. Najczęściej tafle są umieszczane w łazience lub przedpokoju. Lustro jednak idealnie komponuje się także z innymi pomieszczeniami. Może ono być umieszczone w salonie lub sypialni.

Warto pamiętać, że kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór luster. Wbrew pozorom ten element aranżacyjny nie jest uniwersalny. Na rynku pojawiły się różne rodzaje zwierciadeł w dowolnie wybranych kształtach, wielkościach, a także w wersji ramowej i bezramowej. Wybór konkretnego produktu zależy nie tylko od indywidualnych preferencji właściciela domu, mieszkania lub biura, ale przede wszystkim powinien być uwarunkowany stylistyką, w jakiej zaaranżowano dane pomieszczenie. Do mieszkań loftowych, w których pojawia się duża liczba elementów nawiązujących do stylu industrialnego, należy dobrać lustra, które korespondują swoim kształtem i ramą z innymi dekoracjami oraz ozdobami charakterystycznymi dla tego stylu.

Lustra – efektowna aranżacja biura i mieszkania

Osoby, które planują zaaranżować swój dom, mieszkanie lub biuro w stylu awangardowym lub glamour, powinny uważnie dobierać do tych wnętrz odpowiednie rodzaje luster. Styl glamour to połączenie elegancji i przepychu. Warto zastanowić się nad doborem luster oraz ich odpowiednim rozplanowaniem – w taki sposób, aby efektownie podkreślić połyskujące dekoracje i zdobienia, a także zaakcentować srebrne oraz złote elementy będące wyznacznikami tego stylu.

Także we wnętrzach awangardowych, futurystycznych czy ultranowoczesnych lustra powinny być stylistycznie dobrane do dominującego charakteru wnętrza. Za ich pomocą można efektownie podkreślić ciekawą fakturę ściany, nowoczesne meble, jak również dekoracje i nietuzinkowe elementy wyposażenia podkreślające ten styl. Bez względu na to, w jakiej aranżacji urządzone jest mieszkanie, dom czy biuro, warto wybrać lustra, które są nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, lecz także doskonałą dekoracją każdego wnętrza.

Jak wybrać lustra do domu, mieszkania i biura?

Lustro w przedpokoju to absolutny must have. Powinno być ono dobrane przede wszystkim do kubatury tego pomieszczenia. Dzięki temu wizualnie powiększy przestrzeń i doświetli ją, odbijając źródło światła.

Z kolei lustra w łazience i w salonie to elementy wyposażenia pełniące funkcję praktyczną oraz dekoracyjną. Lustro w łazience jest niezbędne w codziennej pielęgnacji, ułatwia również poranne i wieczorne czynności higieniczne – wykonanie makijażu, układanie fryzury czy golenie twarzy. Dobre lustro w łazience może być wiszące lub umieszczone na froncie szafek łazienkowych. W przypadku pomieszczeń firmowych lustra powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby pracownicy mieli możliwość przeglądnięcia się w całości, by ewentualnie poprawić elementy noszonego w pracy ubrania.

Dobrze dobrane lustra w salonie lub sypialni pełnią przede wszystkim funkcję ozdoby. Mogą również wyeksponować roślinność, piękną tapetę na ścianie czy ciekawie rozplanowane meble albo inne elementy wyposażenia. W gabinetach biurowych lustro może pełnić funkcję jednej ze ścian i optycznie powiększać każde pomieszczenie. Doskonałym pomysłem jest aranżacja futurystycznych sal konferencyjnych, w których pojawia się lustrzany sufit lub też ściana pokryta taflą szkła. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wyeksponować meble i ozdoby znajdujące się w gabinecie biurowym lub sali konferencyjnej, jak również zaakcentować obecną tam roślinność.

Odpowiednio dobrane lustro pełni nie tylko funkcję praktyczną. Jest także wspaniałą dekoracją biura, domu czy mieszkania. To element wyposażenia, który warto ściśle dobierać do stylu aranżacyjnego, w jakim urządzone jest wnętrze.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

You may also like

Read More