MADURODAM
CZYLI HOLANDIA W POMNIEJSZENIU

Madurodam to interaktywny park miniatur nazywany też Holandią w miniaturze mieszczący się w Hadze, a właściwie w Scheveningen, nadmorskiej dzielnicy Hagi

Jest to jedno z głównych celów turystycznych dla podróżujących tam osób. Przez wielu jest ona nazywana Holandią w pomniejszeniu lub Mini Holandią. Zapraszam nas na szybką fotorelacje z tego wydarzenia, gdzie zobaczycie najbardziej znane miejsca Holandii w pomniejszonej wersji.

zabytkowe miejsca

W postaci miniatur uwiecznione zostały zabytkowe miejsca jak na przykład starówki, porty, lotniska, kanały, drogi czy rezerwaty przyrody. Nie brakuje tam także ruchomych elementów, takich jak samochody, pociągi, łodzie, czy tramwaje. Także niektóre makiety można wprawić w ruch, wrzucając do nich monetę. Znajdziecie tam zabytkowe zakłady w których produkują legendarne drewniane chodaki.

Piękno miejsc

W Madurodam można spojrzeć z góry między innymi na Amsterdam, gdzie znajduje się Plac Dam wraz z pałacem królewskim, pomnikiem, kościołem Nieuwe Kerk. W miniaturowym mieście nie zabrakło także muzeum Rijksmuseum czyli Holenderską wersje Luvr. Zobaczyć można również dom Anny Frank, most Magere Brug, statek VOC-ship Amsterdam czy plac Rembrandtplein, który wieczorem mieni się całą gamą kolorów. W częsci Rotterdam na pewno dostrzec można charakterystyczny architektonicznie most Erasmusbrug i Euromast oraz, co najważniejsze, wielki port. Będziemy także mieli możliwość w kilku krokach przenieść się na kultowy już Targ serowy w Alkmaar, a także na rynek w Goudzie i Delft oraz słynne już holenderskie wiatraki.