Biznes Technologie

Skąd brać sprzęt medyczny? Tej decyzji nie wolno zostawić przypadkowi

Nawet jeśli w szpitalu czy przychodni będą pracować najlepsi lekarze i pielęgniarki, to i tak nie będą mogli wykorzystać pełni swojego potencjału, kiedy nie zostaną zaopatrzeni w odpowiednie narzędzia do pracy. Bowiem nawet niezwykle wykwalifikowany biały personel nie przeprowadzi skomplikowanych operacji, nie dokona prawidłowej diagnozy, czy nie uratuje życia i zdrowia pacjenta jeśli w pewnych przypadkach nie będzie dysponował odpowiednim sprzętem. Powstaje więc pytanie – skąd brać sprzęt medyczny? Bo, że jest on niezbędny, to nie podlega nawet dyskusji. Czytając poniższy tekst dowiesz się trochę więcej na ten temat.

Na osobach kierujących placówkami medycznymi ciąży olbrzymia odpowiedzialność, gdyż kierowane przez nich przedsiębiorstwo nie tylko musi bilansować się finansowo, ale też wykonywać dobrze swoje podstawowe zadanie, a tym jest przecież ratowanie zdrowia i życia. Dlatego decyzje podejmowane przez takich ludzi nie mogą być przypadkowe – tak jeśli chodzi o zatrudnianie personelu, jak i o zakup sprzętu medycznego.

Skąd brać sprzęt medyczny?

Zagadnienie pozyskiwania sprzętu medycznego zawsze było niezwykle ważne, ale pojawienie się epidemii koronawirusa wywołującego COVID-19 uświadomiło także postronnym osobom, jak naprawdę jest ono istotne. W dodatku pewne znane publicznie wydarzenia pokazały – jak opłakane mogą być skutki, gdy zaufa się nieodpowiedniemu kontrahentowi i w efekcie utopi pieniądze w błocie, zamiast zdobyć sprzęt ratujący ludzkie życie. Stąd też najważniejszą odpowiedzią na pytanie „skąd brać sprzęt medyczny” – będzie prozaiczne stwierdzenie, że najlepiej z pewnego źródła.

I choć może to wydać się niektórym banalne i oczywiste, to rzeczywistość pokazuje, że do końca tak nie jest, a firmę, od której chcemy kupić sprzęt medyczny należy dobrze sprawdzić i zdecydować się nawet na nieco droższą opcje, ale dającą pewność, że zamówiony towar – po pierwsze dotrze i to dotrze na czas, a po drugie, że będzie dokładnie tym, co zamówiliśmy. Sprzęt medyczny ma przecież ratować ludzkie życie i zdrowie – tutaj więc nie ma miejsca na pomyłki, ani jakiekolwiek kompromisy. Sprzęt medyczny trzeba brać z pewnego źródła!

Kupić czy wypożyczyć? Nowy czy używany? Skąd brać sprzęt medyczny?

Jeśli zastanawiamy się skąd brać sprzęt medyczny, to tak naprawdę powinniśmy sobie odpowiedzieć z góry na podstawowe kwestie:

  • Czy sprzęt medyczny ma być nowy?
  • Czy chcemy nabyć sprzęt medyczny używany?
  • Czy sprzęt medyczny chcemy brać na stałe, czyli go zakupić?
  • Czy chcemy jedynie wypożyczyć sprzęt medyczny?

Odpowiedź na te pytania powinna nas skierować dalej w odpowiednie miejsce, gdzie możemy zaopatrzyć się w sprzęt medyczny. Na rynku nie brakuje bowiem sprawdzonych i pewnych firm (a tylko takie powinny interesować odpowiedzialnych ludzi w tych trudnych czasach), które oferują sprzedaż sprzętu medycznego, który był już używany oraz nowego prosto z fabryki i od producenta. W przypadku chęci zakupu używanego sprzętu – niezłym rozwiązaniem jest sprowadzenie go z zagranicy, gdzie standardy wciąż są wyższe niż w Polsce i często sprzęt, który jest tam już wymieniany – u nas będzie się świetnie nadawał i służył pacjentom. W dodatku nieraz można trafić egzemplarz w naprawdę idealnym stanie. Jeśli natomiast interesuje nas wypożyczenie – to tutaj również nie powinno być problemu, gdyż na lokalnym rynku działa sporo wypożyczalni, z których można skorzystać.
Źródło: Producent sprzętu medycznego – INMED Karczewscy

 

You may also like

Read More