Biznes Technologie

Spedycja kontenerowa – zalety rozwiązania

Spedycja kontenerowa to w pełni komfortowe i bezpieczne rozwiązanie. Swoje zastosowanie znajduje zarówno wśród przewozów morskich czy kolejowych, jak i ciężarowych. Uniwersalne rozmiary kontenerów oraz ich łatwy transport umożliwiają przewóz dowolnego rodzaju ładunku bez ograniczeń ilościowych. Szereg zalet sprawia, że spedycja kontenerowa znajduje swoje zastosowanie zarówno na płaszczyźnie przewozów międzynarodowych, a także międzykontynentalnych. Co zatem przekłada się na tak wielki sukces opisywanego rozwiązania oraz jak w praktyce wygląda transport kontenerowy?

Spedycja kontenerowa – komfort i bezpieczeństwo 

Korzystając z usług sprawdzonej firmy logistycznej transport kontenerowy jest całkowicie bezpieczny i opłacalny. Każdego dnia realizuje się przewozy setek tysięcy kontenerów co znacząco wpływa na popularność omawianego rozwiązania oraz jego skuteczność. Wśród zalet płynących z korzystania z usług spedycji kontenerowej wyróżnić można:

  • możliwość realizacji transportów drobnicowych oraz całoładunkowych;
  • wykorzystywanie różnych form przewozu;
  •  jednolite rozmiary kontenerów, które w zależności od swojej budowy zapewniają transport każdego rodzaju towaru;
  • niski koszt usługi, który pozwala na wykonywanie pojedynczych zleceń, jak również nawiązać trwałą współpracę handlową;
  • elastyczność usługi oraz jej dostosowanie do indywidualnych preferencji klienta. 

Zlecając przewóz ładunku za pośrednictwem spedycji kontenerowej klient jest informowany o każdym etapie realizacji usługi. Dzięki temu ma on realny wgląd w usługę oraz jest na bieżąco informowany o przewidywanym terminie dostawy. W przypadku transportów całoładunkowych zapobiega się ewentualnemu uszkodzeniu towaru, dzięki czemu jest on pozbawiony dostępu osób trzecich. 

Transport kontenerowy to także kompleksowość usług

Dokonując transportu za pośrednictwem firmy spedycyjnej klient zyskuje oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki znajomości branży transportowej w wybranej części świata firma spedycyjna zajmuje się załadunkiem oraz pozostałymi operacjami logistycznymi związanymi z konkretnym transportem. Dodatkowym ułatwieniem jest także kompletowanie wszelkiej dokumentacji transportowej – w tym także kontakt z urzędami celnymi w kraju i zagranicą. 

Chcąc zagwarantować maksymalny komfort usługi, firmy spedycyjne oferują dodatkową możliwość realizacji transportu w oparciu o usługę door to door, dzięki której przewożony towar zostaje nie tylko odebrany do klienta, ale także dostarczany pod wskazany adres w wybranym miejscu na świecie. Czuwanie nad przeładunkiem oraz organizacja odpowiedniego środka transportu sprawia, że wybór zaufanej firmy spedycyjnej staje się w pełni komfortowym rozwiązaniem. 

Spedycja kontenerowa a transport multimodalny

Dzięki swojej powszechności oraz uniwersalności transport kontenerowy jest realizowany w oparciu o najróżniejsze formy przewozu. Do tych wiodących zalicza się wspomnianą wcześniej spedycję morską, kolejową oraz ciężarową. W zależności od złożoności procesu transportowego oraz jego odległości coraz częściej wykorzystuje się transport multimodalny. Jego istotą jest wykorzystywanie kilku form przewozu w celu zapewnienia optymalizacji czasu przewozu oraz kosztu usługi. W przypadku transportów kontenerowych między kontynentami do ich realizacji wykorzystuje się statki oraz pociągi. Przykładem transportu kolejowego są intermodalne pociągi łączące Azję z Europą. Cykliczność przewozów oraz ich wysoki standard sprawiają, że jest to cenione rozwiązanie, z którego skorzystały już setki firm. W przypadku takich przewozów transport ciężarowy stanowi jedynie dopełnienie przedsięwzięcia dostarczając towar pod wskazany adres odbiorcy. 

Niewątpliwie transport kontenerowy odgrywa znaczącą rolę w branży przewozowej. Nieustanny rozwój infrastruktury transportowej sprzyja realizacji jeszcze większej liczby przewozów wspierając zagraniczny handel. Korzystając z usług doświadczonej firmy spedycyjnej zyskuje się gwarancję bezpiecznej i kompleksowej usługi.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa

You may also like

Read More