Biznes

Catering na eventach firmowych – dlaczego warto?

Eventy firmowe to wydarzenia wielu typów, które spełniają różne funkcje. Często służą budowie pozytywnego wizerunku firmy, stanowią ponadto okazję do jej zareklamowania i nawiązania nowych kontaktów. Niezależnie jednak od ich specyfiki, zawsze kluczową staje się ich właściwa organizacja, w ramach której warto współpracować ze sprawdzonymi podmiotami. Na przykład z firmą cateringową.

Nie da się ukryć, że na eventach firmowy posiłki mniejsze i większe są bardzo ważne. A szczególnie wówczas, gdy mają pojawić się na nim ważni klienci, kontrahenci bądź partnerzy biznesowi. Trzeba zrobić dobre wrażenie i zadbać o to, aby każdy szczegół zgadzał się z przyjętą koncepcją.

Event firmowy – w czym może pomóc Ci firma cateringowa?

Oczywiście usługi tych podmiotów kojarzą się przede wszystkim z jedzeniem. Nie należy jednak skupić się tylko na tym. Właściwi specjaliści są w stanie zaproponować obsługę kompleksową. Polega ona między innymi na realizacji następujących czynności.

  • Pomoc w przygotowaniu menu. Jego kształt jest zależny od rodzaju wydarzenia, a także przewidywanej liczby gości. Zawierać może dania ciepłe, jedynie przekąski lub typowy bufet podawany w ramach przerw kawowych i lunchowych.
  • Dostarczenie posiłków. Dowóz jedzenia i napojów odbywa się w wyznaczonym terminie, bez żadnych opóźnień, ani innych problemów. Pozwala to zaplanować event co do minuty.
  • Aranżacja i dekoracja stołów oraz sali. Zamawiająca firma nie musi przejmować się tego typu rzeczami, może wykorzystać wiedzę i doświadczenie specjalistów, by cała oprawa okazała się po prostu odpowiednia.
  • Usługi kelnerskie. Polegają one oczywiście na podaniu posiłków, a także obsłudze gości. Z tego powodu ich realizacją powinni zająć się specjaliści. Dlatego właśnie tak ważny jest wybór właściwej firmy cateringowe.

Do powyższej listy dodać można jeszcze usługi dodatkowe, których charakter zazwyczaj jest omawiany indywidualnie. Często wykraczają one daleko poza standardową działalność tego typu podmiotów.

Dlaczego warto wybrać catering na event firmowy?

Zróżnicowana oferta i możliwość dopasowania jej pod swoje oczekiwania nie są jedynymi atutami współpracy ze specjalistami. Pamiętaj, że event firmowe stwarzają doskonałą okazję do tego, aby budować wizerunek marki. A nic w tym nie pomaga tak bardzo, jak profesjonalna obsługa gości. Gdy dodasz do tego jeszcze smaczne dania i przekąski, zyskujesz pewność, że Twoje firma pokaże się z jak najlepszej strony.

Współpraca z firmą cateringową zapewnia jakże potrzeby spokój. Nie musisz drżeć o jakość dań, ani o sprawną realizację wszystkich zaplanowanych działań. Jedzenie zostanie dowiezione na czas, a następnie podane w ładny sposób na odpowiednio przygotowanych stołach. Całość pozytywnie wpłynie na wrażenia uczestników.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wyspecjalizowany podmiot jest w stanie dostosować się do specyfiki oraz rangi wydarzenia. Jeśli więc postawisz na doświadczoną i cenioną firmę cateringową, możesz liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w kwestiach organizacyjnych. Takie wsparcie jest istotne zarówno dla małych firm, które dopiero walczą o pozycję na rynku, jak i dla znacznie większych przedsiębiorstw.

Ile kosztuje catering na eventy firmowe?

Po określeniu zakresu wykonywanych usług, a także ich najważniejszych zalet, przychodzi czas na wskazanie kosztów. Jest to oczywiście trudne, ponieważ zależą one od naprawdę wielu czynników, spośród których wymienić trzeba:

  • liczbę zaproszonych gości,
  • charakter wydarzenia,
  • rodzaj zleconych działań,
  • typ oraz ilości zamówionego jedzenia,
  • specyfikę ewentualnych usług dodatkowych.

Wszystko to sprawia, że firmy cateringowe przeważnie przygotowują indywidualną wycenę, na podstawie pierwszego spotkania, w trakcie którego masz okazję do tego, aby przedstawić swoje oczekiwania i omówić pierwsze szczegóły. Pozwala Ci to zaplanować wydatki, a także podjąć ostateczną decyzję o wyborze konkretnego podmiotu.

You may also like

Read More